Hyttetoalett med hjemmekomfort
Med Jets™ får du et funksjonelt, luktfritt porselenstoalett på hytta eller i fritidsboligen.
Jets vakuumtoalett kan også brukes uten innlagt vann og strøm. I hytter uten innlagt vann, brukes en egen vannpumpe og 25 liters vannbeholder (medfølger) som kobles til systemet. Dette sikrer god hygiene.
Ved bestilling:
Pakkeløsningene våre er konstruert for å brukes i små sanitærsystemer, som i hytter og hjem. Alle pakkeløsningene er VOD™ systemer (Vacuum On Demand). De allsidige pakkeløsningene inneholder valgfritt gulv- eller veggmontert toalett, ulike alternativer for kloakkhåndtering, og pumpe som kan kjøres på batteridrift med solcellelading eller på strøm fra stikkontakten - med eller uten innlagt vann.
Alle pakkene inneholder et toalett, en Vacuumarator™ pumpe med elektronisk styring, ledninger og rør. Utløpsrør må kjøpes separat hos f.eks. en rørlegger, men stort sett alle 32mm slanger og rør kan brukes. Biotank er med i pakken.
Jets vakuumtoalett har et vannforbruk på 5 dl. pr. toalettbesøk. Det er 1/8 av et vannsparende toalett som bruker 4 liter pr. spyling. Dette gir helt nye muligheter for oppsamling av kloakk. Lite forbruk av vann betyr lite oppsamlingsvolum.
Tekniske data:
Jets Toalett
Jets Vaccum
Et eget batteri tilkoblet solcellelading gir rikelig med strøm til å drive Vacuumarator™ pumpen.
Medfølgende vannkanne med pumpe holder til mange toalettbesøk.
Med vannforbruk på ca 0,6 liter per spyling vil medfølgende vannkanne rekke til mange toalettbesøk.
Vanntilførselen kobles direkte til toalettet via 1/2" standardkobling. Enklere kan det vel ikke bli?
Vanntilførselen kobles direkte til toalettet via 1/2" standardkobling.
Hygienisk og luktfritt hyttetoalett, selv uten innlagt vann og strøm
Jets vakuumtoalett (VC) er enkelt å bruke, akkurat som et vanlig WC. Forskjellen er at med Jets™ sparer du både vann og miljøet!
Vannforbruket på alle våre toaletter er bare ca 0,6 l per spyling.
Våre miljøvennlige system er enkle å tilpasse, og du trenger heller ikke tilgang til offentlig avløp. En toalettløsning fra Jets™ kan erstatte bio- og forbrenningstoaletter.
Systemet er hygienisk, og du slipper å bekymre deg for sjenerende lukt eller insekt-plager. Med Jets™ får du det akkurat slik du vil ha det på hytta – til glede for hele familien. Les mer her:
Jets™ tilbyr vakuumtoalett, vakuumpumper, løsninger for håndtering av avløp fra håndvask og dusj, oppsamlingstanker samt et eget gråvannsrenseanlegg.
Systemene er enkle å montere, rørleggingen er fleksibel og du er ikke avhengig av gravitasjon for å få en smart toalettløsning.
I naturskjønne Eiksund finner vi en rødmalt sjøbod alene i vannkanten. Du kan faktisk padle nesten til dørterskelen. Med havet som nærmeste nabo kan du bade i fjorden med utsikt over slående vakre sunnmørske fjelltopper.
Sjøboden er transformert til en moderne hytte. Den er privateid, men er i dag utleid til DNT. Hytta er lys og koselig med kjøkkenkrok, og bad med både porselenstoalett og dusj.
"Toralfbuda" har 8 sengeplasser og den gode kapasiteten på Jets® toalett minimerer tid brukt på drift og vedlikehold.
Vakuumtoalett fra JETS ser ut og brukes som et tradisjonelt toalett. Løsningen fra JETS var avgjørende for å få porselenstoalett og dusj her. Vi er veldig fornøyde. Rett og slett et fabelaktig system!
— Odd Kåre Wiik
Vakuumtoalett fra Jets® bruker luft i stedet for vann for å transportere avfallet, nesten som en støvsuger. Med vakuumteknologi kan toalettavfallet fraktes vertikalt og er ikke avhengig av gravitasjon. Dette gjør rørleggingen mer fleksibel, og du kan plassere oppsamlingstanken der det er ideelt for deg og din hyttetomt. På “Toralfbuda” i Eiksund er tanken plassert bak hytta, litt opp i terrenget.
Hytta har nå vann fra det lokale vannverket, men er ikke tilkoblet offentlig avløp. De valgte derfor kildeseparerende avløp og vakuumtoalett. Gråvann fra dusj, vask og oppvaskmaskin blir skilt fra svartvann, eller kloakk, fra toalettet.
Vakuumtoalett fra Jets® bruker ca 0,6 L per skylling, noe som reduserer toalettavfallet med opp til 80 % sammenlignet med vanlig WC. Avfallet som går til oppsamlingstank er derfor minimalt og lettere å håndtere.
Oppsamlingstanken står i nærheten av hytta, plassert for seg selv i terrenget. Det er enkel tilkomst for tømmebil.
Toralfbuda var ferdig oppgradert i oktober 2023, og har vært mye besøkt siden da. Nå som den privateide hytta er utleid til DNT er den åpen for bruk gjennom hele året. Hytta skal som hytter flest skape gode opplevelser – og da kan komfortable fasiliteter spille en stor rolle.
Vi er forhandler av JETS vakuum toalett i distrikt Trøndelag. Ønsker dere JETS i andre deler av landet så se forhandler listen på www.jetshytta.no
** JETS VAKUUM sin varer selges ikke via netthandel, kun via butikk, dette pga opplæring og kvalitets sikring av produktene. Reseredeler og tilbehør selges via vår nettbutikk eller besøk vår butikk her i Trondheim som alltid har det meste på lager til din JETS, eller besøk din forhandler i nærheten av der du bor